Flumania - zapraszamy do zabawy

FluMania 2016 – nauka poprzez zabawę

GrypaStop

Jako poradnia MEDICARE przystąpiliśmy do Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy, zapraszamy do wspólnej nauki
poprzez zabawę.
Prosimy po pobraniu gry FLUMANIA o zamieszczenie kodu naszej poradni: 3Y15Q4.

W ramach działań na rzecz promocji profilaktyki Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy z myślą o użytkownikach smartfonów powstała aplikacja mobilna – FluMania, która jest połączeniem gry logicznej z testem edukacyjnym o grypie. Głównym celem gry jest opanowanie epidemii grypy rozprzestrzeniającej się w mieście poprzez szczepienia pacjentów z grup ryzyka powikłań pogrypowych. Na gracza czeka szereg zadań logicznych oraz pytań merytorycznych, podczas których może zdobyć bonusy w postaci dodatkowej broni w walce z grypą. Na każde pytanie użytkownik znajdzie poprawną
odpowiedź podczas gry, czyli uczy się poprzez zabawę. Gra przyczynia się do rozwoju spostrzegawczości, ćwiczenia pamięci oraz refleksu. Podczas gry uczymy się m.in. o tym, czym jest grypa, jak zapobiegać chorobie oraz w jakich warunkach przenoszony jest wirus.

Zamiast gier nasyconych przemocą lub zbierania pokemonów, lepiej ratować ludzi i co istotne – zdobywać wiedzę. Czas spędzony w poczekalni, komunikacji miejskiej czy podczas przerwy może zostać spożytkowany w wartościowy sposób, dzięki proponowanym przez FluManię wyzwaniom logiczno-intelektualnym.

Aplikację można bezpłatnie pobrać z Google Play oraz App Store.

Ulotka FluMania